VAT Karuzela Podatkowa – najlepszy nielegalny „akcelerator” biznesu

kasa-777x437

W dzisiejszych czasach tzw. nisze praktycznie nie istnieją. Przedsiębiorcy sprzedają produkty z niewielką marżą, często 1-2%. Każdy zastanawia się, jak  mam w takim razie nadać swojej firmie rozpędu ????!!!  Wysokie podatki, wysokie koszty pracy, reklama jest droga i nieefektywna, większy konkurent zawsze wygra z mniejszym. Jak w takim razie mam się wyrożnić na rynku albo czym ??? Jakością  ?? Ale mój towar jest takiej samej jakości jak u większego i tańszego konkurenta.. W takim razie ceną. Ale jak ?? Przecież nie przeskoczę cen podyktowanych przez producenta czy dystrybutora ?!!  W tym momencie pojawia się dobry doradca i  tłumaczy naszemu przedsiębiorcy jak głupi był przez te wszystkie lata, że nie dostrzegał jak ten rynek „się kręci”, że nawet nie wie ile ”kasy” zarabia jego konkurent z drugiej strony miasta, pomimo, że sprzedaje praktycznie bez marży.  Co mam zrobić ??- pyta przedsiębiorca.  „Rób to co mówię” odpowiada ”przyjaciel”.

Plan A: Ty dajesz pieniądze. Ja organizuję kilka spółek. Częśc z nich w Polsce, a część w różnych krajach UE.  Za Twoją kasę te spółki kupują towar na zerowym VAT.  W Polsce kupują spółki spoza Polski a poza Polską kupują polskie spółki. Ten towar tylko w przypadku zakupu w UE przekroczy granicę … no bo przecież musimy go tu mieć, tu w Polsce. W przypadku zakupu w Polsce towar nigdy nie wyjedzie naprawdę z Kraju … no bo o to własnie chodzi żeby naprawdę nie wyjechał. Dobra, mamy już towar „oczyszczony” z podatku VAT. Jesteśmy „na plusie” 23 %  minus jakies tam koszty. I teraz kolego, załóżmy, że mamy  ogólnie towaru za  1.000.000 zł netto.  Normalnie to bym teraz musiał Ci to sprzedać z VAT-em  tj. za 1.230.000 zł i Ty dopiero bawiłbyś się odliczeniem tego VAT-u itp. To zrobimy tak – mówi kolega. Ja Ci to sprzedam za 800.000 plus VAT 184.000 to razem zapłacisz 1.084.000 zł. Normalnie, Ty musiałbyś to oferować swoim kontrahentom towar za milion netto plus jakas marża i oczywiście VAT. Teraz oferujesz im to samo osiem stówek plus marża plus marża ale nie 1 – 2 %  powyżej ceny zakupu ale 1-2 albo niech będzie .. nawet 5 % poniżej pierwotnego miliona netto!!!!! Gość dostaje ten sam towar za np. 965.000 zł netto plus VAT a u innego dostawcy i tak nie kupiłby tego taniej !!! Musi u Ciebie wziąć jeśli chce dobrze zarobić. A ile ja zarobie ?? – pyta przedsiebiorca !!!! Policz sobie GŁĄBIE krzyczy ”doradca” !!!!!!  Na towar wydałeś oficjalnie 800.000 zł netto tj. 1.084.000 zł  z VAT prawda ???!!  Towar sprzedałeś za 965.000 zł netto tj. 1.187.000 zł z VAT….. Tak to wygląda księgowo. A jak rzeczywiście, pyta GŁĄB ???  No  rzeczywiście to ogólnie ”poszedł milion”, tak ?? Z powrotem dostałeś 1.187.000 zł, więc do przodu jesteśmy niby 187.000 zł.. ..Podatku należnego  masz tutaj 221.950 zł  ( od 965.000 zł netto ) a naliczonego 184.000 zł ( od 800.000 zł nett0), więc FISKUSOWI powinieneć niby zapłacić prawie 38.000 zł podatku ( nalezny minus naliczony). To i tak jesteśmy do przodu prawie 150.000 zł  a to jest 15 % z miliona obrotu …Pamiętasz teraz GŁĄBIE jak jechałes 1-2 % ??!! chcesz do tego wrócić, czy się rozwijać?? Jeżeli chcesz się rozwijac to przejdźmy do planu B. Ale chyba już czujesz …dziesięć takich ”wahadeł” ( transakcji ) i zamiast 20 % dochodu masz 150 %.. No dobra ja też coś muszę zarobić i koszty są ale i tak się opłaca. prawda???!!!!!

Plan B: Dobra, nie jesteś juz GŁĄBEM. Już jestes swój chłop, mówi już nie doradca a przyjaciel. Na takim milionie jesteśmy do przodu te marne 15 % prcent. Jak trochę zmienimy proporcje albo towar to możemy trochę więcej zarobić ale ….CDN

Tagged with:    

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

drony
Drony a prawo polskie
Nowe technologie

Możliwości techniczne dronów sprawiają, że wzrasta zainteresowanie użytkowaniem ich w celach komercyjnych m.in. na potrzeby monitoringu, sporządzania dokumentacji terenu czy też fotografii lotniczej. Czy jednak samo kupna drona wystarczy by świadczyć tego typu usługi? Zapraszamy do obejrzenia materiału zrealizowane przy współpracy z kancelarią Lex And Tech z Krakowa.

Czytaj dalej
dziecko02
Co z nazwiskiem po rozwodzie?
Prawo rodzinne

Nasza klientka po burzliwym rozwodzie postanowiła, że nie chce mieć z byłym mężem nic wspólnego. Pozostała jednak kwestia nazwiska… Nie wyobrażała sobie pozostać przy nazwisku męża. Co w takiej sytuacji powinna zrobić? Na wstępie przypominamy, iż o nazwisku które każdy z małżonków będzie nosił po ślubie, decyduje oświadczenie które składamy przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. […]

Czytaj dalej

DlaPalestry.tv

Serwis prawniczy i telewizja prawnicza on-line

Masz pomysł na współpracę z nami? Napisz do nas!
kontakt@dlapalestry.tv