Jak zbankrutować, żeby nie zwariować!

Mam długi! Ile? Nie chcecie wiedzieć. Żyłem lekko, wydawałem też lekko. Mam pozajmowane rachunki bankowe i mam przechlapane! Partnerka ma swoje potrzeby, czeka na comiesięczne kieszonkowe. Sukienki, buty, torebki, karnet fitness, utrzymanie domu, utrzymanie dzieci, kosmetyczka, wymieniać dalej? Nie jestem w stanie wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Nagle okazało się, że nikt nie pożyczy, nikt nie ma pieniędzy, kryzys i tak dalej. Nie jestem bieżącym czytelnikiem nowinek ze świata prawniczego. Zadłużyłem się, wiem to moja wina, ale mądry Polak po szkodzie. Co ja tam wiem o upadłości konsumenckiej. Niedawno jednak znalazłem artykuł, o upadłości konsumenckiej pomyślałem: JESTEM URATOWANY! A nawet jak nie do końca uratowany, to przynajmniej niezatopiony.

Żeby nie być mądrym Polakiem, po szkodzie warto wspomnieć o nowym brzmieniu przepisów w ustawie o upadłości konsumenckiej. Z wejściem w życie nowych przepisów, pojawiło się światełko w tunelu. Idąc w stronę światła, naszym celem nie tylko jest szybkie spłacenie wszystkich wierzycieli, ale także możliwość wyplątania się z pętli długów, która zaciska nam się na szyi coraz mocniej. Co powinniśmy wiedzieć, jeżeli dług nas przerósł ? Powinniśmy poczytać więcej o możliwościach wyjścia z długów bez utraty całego majątku. Nowe przepisy naprawdę są znacznie, korzystniejsze dla nazwijmy to wprost: ludzi z problemami. Kto może złożyć taki wniosek? Osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej. Składamy wniosek o upadłość konsumencką do Sądu i to jest nasz pierwszy krok. Opłata od takiego wniosku to 30 zł, więc nawet dla najbardziej zadłużonego ta kwota nie jest wygórowana. I teraz najważniejsze informacje, które powinniśmy powiadać, aby taki wniosek nam pomógł. Napisanie wniosku nie jest trudne, z tym że jednak radziłabym, jeżeli mamy trudności skonsultować się z prawnikiem. A dlaczego ? Pamiętajmy, że jak wniosek będzie źle złożony lub źle udokumentujemy swoją sytuacje finansową, to następny możemy złożyć dopiero za 10 lat. W takim wniosku musimy podać szczegółowe dane o wysokości uzyskiwanych dochodów oraz o dokładnej kwocie zadłużenia. Można również wskazać nasz punkt widzenia i możliwość spłacenia wierzycieli według jakiegoś ustalonego planu. Wniosek składamy w Sądzie rejonowym. Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości możemy znaleźć bardzo przydatny i przystępnie napisany poradnik o upadłości konsumenckiej. Jeżeli masz poważne problemy, polecam jego lekturę.

Ps. Znajdziecie tam również wzory wniosków o upadłość konsumencką.

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

drony
Drony a prawo polskie
Nowe technologie

Możliwości techniczne dronów sprawiają, że wzrasta zainteresowanie użytkowaniem ich w celach komercyjnych m.in. na potrzeby monitoringu, sporządzania dokumentacji terenu czy też fotografii lotniczej. Czy jednak samo kupna drona wystarczy by świadczyć tego typu usługi? Zapraszamy do obejrzenia materiału zrealizowane przy współpracy z kancelarią Lex And Tech z Krakowa.

Czytaj dalej
dziecko02
Co z nazwiskiem po rozwodzie?
Prawo rodzinne

Nasza klientka po burzliwym rozwodzie postanowiła, że nie chce mieć z byłym mężem nic wspólnego. Pozostała jednak kwestia nazwiska… Nie wyobrażała sobie pozostać przy nazwisku męża. Co w takiej sytuacji powinna zrobić? Na wstępie przypominamy, iż o nazwisku które każdy z małżonków będzie nosił po ślubie, decyduje oświadczenie które składamy przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. […]

Czytaj dalej

DlaPalestry.tv

Serwis prawniczy i telewizja prawnicza on-line

Masz pomysł na współpracę z nami? Napisz do nas!
kontakt@dlapalestry.tv